dez man

Профілактична дезінфекція, дезінсекція, дератизація

phone icon
mail icon
mail icon
м. Івано-Франківськ
вул. Шевченка, 49
if map
bakteria icon
targan icon
muha icon
schur icon
home icon
Питання-відповідь
Чи потрібно після обробки при обробці від комах мити підлогу і черев який час?
Після експозиції та провітрювання необхідно протерти столи, посуд, дверні ручки, вимикачі (тобто робочі поверхні, з якими Ви контактуєте). Через 10 годин - можна проводити генеральне прибирання приміщень, використовуючи звичайний миючий засіб або 2 % содовий розчин.
Написати адміністратору

Статті >> Дезінфекція

Дезінфекція є комплекс заходів, які спрямовані на знищення збудників інфекційних хвороб і руйнування на об'єктах зовнішнього середовища токсинів. Для проведення дезінфекції найчастіше застосовують хімічні речовини, наприклад, гіпохлорит натрію або формальдегід, розчини органічних речовин, які наділені дезінфікуючими властивостями: хлоргексидин, надоцтова кислота. Дезінфекція дозволяє зменшити число мікроорганізмів до цілком прийнятного рівня, але повністю їх може і не знищити. Є однією з різновидів знезараження.

 Розрізняють наступні види дезинфекції:

- профілактична, яка проводиться регулярно, не озираючись на епідемічну обстановку: миття рук людиною, миття навколишніх предметів із застосуванням миючих засобів, які мають в складі бактерицидні добавки;

- поточна, яку проводять біля ліжка хворого, в лікувальних установах, ізоляторах медпунктів, щоб попередити розповсюдження інфекційного захворювання за межі вогнища;

- заключна, яку виробляють після госпіталізації, ізоляції, одужання або смерті хворого для звільнення епідемічного вогнища від розсіяних їм збудників.

 Методи дезінфекції:

Механічний - він передбачає влаштування настилів або видалення зараженого шару грунту.

Фізичний - полягає в обробці лампами, які випромінюють ультрафіолет, або джерелами гамма-випромінювання, а також складається кип'ятіння посуду, білизни, прибиральних матеріалів, предметів догляду за пацієнтом та ін Як правило, використовується при кишкових інфекціях.

Хімічний (головний шлях) - це руйнування токсинів і знищення хвороботворних мікроорганізмів дезінфікуючими речовинами.

Комбінований - метод, який грунтується на поєднанні декількох з перерахованих вище (проведення вологого прибирання з подальшим ультрафіолетовим опроміненням).

Біологічний - даний метод ґрунтується на антагоністичному дії між різними мікроорганізмами, а також дії засобів біологічної природи. Використовується при очищенні стічних вод, на біологічних станціях.

Статті >> Дезінсекція

Дезінсекцією називають комплекс заходів щодо боротьби і знищення комах в будівлях житлового або нежитлового типу. Дезінсекція заснована на повній обробці всієї площі об'єкта і знищення бліх, тарганів, кліщів та інших комах. Дезінсекція потрібна як т в житлових будинках, так і в медичних установах, школах, місцях громадського харчування та інших закладах:

Виділяють наступні види дезінсекції:

Вогнищева поточна, яка спрямована на знищення шкідливих комах безпосередньо в джерела і його оточенні. Важливе значення цей вид дезінсекції має під час боротьби з рознощиками малярії, тифу і лихоманки.

Вогнищева заключна боротьба - полягає в заходах по знищенню осередків висипного і поворотного тифу.

Профілактична дезінсекція - це попередження хвороб людини в природних умовах, до наприклад, боротьба з комарами, які розповсюджують малярію.

Велике число умов проживання та видів комах вимагає застосування різних методів боротьби з ними. Виділяються 3 головних методу дезінсекції:

1. Фізичний метод - здійснюється з допомогою використання механічних засобів, а також впливом високих температур. До механічного впливу відносяться і звичайні методи збирання: пилосос і витрушування. А ще використання різних пасток, липкої стрічки, сітки на вікнах. Така дезінсекція тільки доповнює головні методи боротьби проти комах, рассматриваясь у вигляді додаткової міри. До температурних методів відносяться: вогонь, сухе гаряче і вологе повітря, пара і гаряча вода. Таке вплив призводить до загибелі паразитів.

2. Біологічний метод дезінсекції являє собою застосування природних ворогів комах.

3. Хімічний метод грунтується на застосуванні інсектицидів, або отрут. Використання отрут викликає порушення функцій в організмі паразитів і їх смерть.

Статті >> Дератизація

Дератизацією називають комплекс заходів по боротьбі з гризунами, що будується на підставі даних по екології і поведінки тварин, враховуючи конкретну обстановку на об'єкті або в населеному пункті.

Заходи, вироблені при дератизації, діляться на два виду:

1. Профілактичні заходи, які передбачають створення умов, що ускладнюють або ліквідують проникнення і заселення гризунів в різні будівлях або біля них, а ще виключають їх доступ до продуктів харчування. Цей вид боротьби призводить до зміни умов середовища в несприятливу для життя гризунів бік.

2. Винищувальні заходи - це постійна робота по ліквідації гризунів, особливо становлять епідеміологічну небезпеку.

Винищувальні заходи з дератизації увазі такі методи боротьби з гризунами, як:

Біологічний - передбачає застосування птахів і тварин - природних ворогів гризунів, а також бактеріологічних культур, безпечних для людей, але згубних для гризунів.

Фізичний - виловлювання гризунів за допомогою різних механічних пристроїв.

Хімічний - застосування різних отруйних препаратів («ратицидов» або «родентицидів»).