dez man

Профілактична дезінфекція, дезінсекція, дератизація

phone icon
mail icon
mail icon
м. Івано-Франківськ
вул. Шевченка, 49
if map
bakteria icon
targan icon
muha icon
schur icon
home icon
Питання-відповідь
Як впливають препарати на продукти?
Якщо препарат потрапив на продукти харчування - їх необхідно викинути.
Написати адміністратору

Щодо боротьби з іксодовими кліщами

 

Початок сезону відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, а також відвідування лісу та робота на присадибних ділянках пов’язані з ризиком захворювання людей на хворобу Лайма.

Хвороба Лайма – найпоширеніше природно-осередкове інфекційне захворювання з групи кров’яних інфекцій, що спричиняється мікроорганізмами роду Borrelia.

Джерелом та резервуаром збудника інфекції у природних осередках, а водночас і годувальниками кліщів, є близько 200 видів ссавців, серед яких провідна роль належить мишовидним гризунам. Основними переносниками збудника хвороби Лайма є іксодові кліщі. Інфікування людини відбувається при укусі інфікованим кліщем. Інкубаційний період триває від 3 до 35 діб.

Основною клінічною ознакою хвороби Лайма є наявність на місці укусу кліща еритеми (червона пляма або папула). Також типовими клінічними симптомами є менінгополіневрит, менінгіт, енцефаліт; периміокардит, кардіоміопатія; артрит (артралгія), міозит (міалгія); гепатит. Усі перехворілі підлягають диспансерному спостереженню протягом 2 років.

Зараження бореліями також можливе при споживанні сирого козячого молока та інших молочних продуктів без термічної обробки; при втиранні в шкіру роздавленого кліща.

Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі чи речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.